Auto*Mat

Auto*Mat je celopražským sdružením, které prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě. Podporuje veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu i rozumné používání aut. Přináší inspiraci z evropských metropolí a aktivizuje lidi k pozitivní proměně ulic a veřejného prostoru. Dohlíží na politiky a efektivní používání veřejných peněz.

Naše vize

Klíčem ke zvyšování kvality života ve městě je moderní systém dopravy optimálně kombinující různé její druhy a nabízející tak všem obyvatelům podmínky pro efektivní a příjemný pohyb městem. Naším posláním je podporovat a rozvíjet využití trvale opomíjené dopravy bezmotorové (na kole a pěšky), usilovat o rozvoj kvality a zatraktivnění služeb MHD a taxi. Chytrá kombinace všech těchto druhů dopravy může být všestraně výhodnější alternativou k nadměrnému individuálnímu využívání automobilů, které při svém dnešním množství ztratily mnohé ze svých proklamovaných předností. Praha, podporující dnes zejména neefektivní používání automobilů, by měla nabídnout kvalitnější možnosti pohybu i bez nich. Ekonomicky uvažující manažer neztrácí svůj čas v zácpě a hledáním parkování. Většina seniorů by auto dostatečně nevyužila a děti neřídí auta vůbec. I tito lidé mají právo na kvalitní podmínky pro život a pohyb ve městě. Více než 66% cest dnes Pražané vykonají MHD, pěšky nebo na kole.

Automobilem je dnes v Praze realizováno „jen“ 33% cest. I tak však současná „závislost na autě“ přináší svým uživatelům a městu okolo nich řadu problémů. Místo aby město svým obyvatelům nabídlo lepší možnosti pohybu a pomohlo jejich problémy řešit, současnými nepřiměřeně vysokými investicemi do automobilové dopravy pouze zvyšuje počet závislých a společné problémy všech Pražanů velmi draze a nenávratně prohlubuje. Auto*Mat je součástí mezinárodní iniciativy pro zlepšení situace ve městech a má zájem, aby Praha byla pro jiné vzorem, ne jenom terčem posměšků.

auto-mat.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>