Frank Bold

(Dnes Frank Bold)

Ekologický právní servis je organizace lidí, kteří převážně právními nástroji společně přispívají k rozvoji demokracie a občanské společnosti, a řeší závažné společenské problémy. EPS vznikl v roce 1995 a dens je největší právní kanceláří svého druhu v České republice s pobočkami v Brně, Praze a Ostravě. Od roku 2005 působí i na evropské úrovni, sídlíme v Krakově a v Bruselu.

  • Prosazuje právní řešení závažných společenských problémů,
  • spoluvytváří zákony, které ruší propojení politiky a byznysu,
  • je nezávislý – financovaní hlavně granty zahraničních nadací,
  • řídí se Pravidly transparentnosti neziskových organizací,
  • spolupracuje s občany, studenty, politiky i úředníky.

Vizí EPS je svobodná společnost, jejíž členové cítí spoluodpovědnost za věci veřejné, včetně stavu planety Země a každý může usilovat o osobní štěstí. Primárně právními nástroji se zasazujeme o to, aby v takovéto společnosti žily současná i budoucí generace.

EPS má 4 sekce
Právní servis pro občany
Za 15 let existence jsme pomohl tisícům lidí zorientovat se ve svých právech a umět je používat. Podporuje občansky angažované lidi.
Odpovědný stát
Zejména legislativní cestou chce posílit nezávislost rozhodování politiků a úředníků a dosáhnout toho, že stát bude lépe hospodařit se zdravím i penězi každého z nás.
Odpovědné firmy
Měn evropskou legislativu s cílem posílit právní odpovědnost velkých firem a dlouhodobě tak předcházet závažným poškozením přírody a porušování lidských práv, a ochránit podnikatele i zákazníky.
Odpovědná energie
Cílem je přesvědčit evropské státy, aby začaly hledat příležitosti v obnovitelné energetice a nastavily pravidla pro plynulý přechod k moderním způsobům získávání energie.

http://www.eps.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>