Nadace OSF

Nadace Open Society Fund Praha přispívá k rozvoji otevřené společnosti a prosazuje systémové změny vedoucí k posílení demokracie v České republice. Je součástí mezinárodní sítě Open Society Foundations, kterou založil americký investor a filantrop George Soros a která působí ve více než 70 zemích světa. Nadace OSF podporuje nevládní neziskové organizace, občanské iniciativy i jednotlivce, aby byli aktivními občany, kteří ovlivňují prostředí ve svém regionu a své zemi. V otevřených výběrových řízeních poskytuje granty na podporu lidských práv, transparentnosti, vzdělávání a dalších oblastí, které přispívají k rozvoji otevřené a demokratické společnosti. Mezi lety 1992 a 2010 rozdělila přes 1,2 miliardy korun na více než 9200 projektů.

V současnosti má Nadace OSF tyto hlavní grantové programy:

Lidská práva a diskriminace
Vzdělávání a mladí lidé
Fond Otakara Motejla (Rozvoj právního státu)
Posilování občanské společnosti
Emergency Fund
East East Beyond Borders

Mimo poskytování grantů Nadace OSF uděluje stipendia a její rozsáhlá síť absolventů zahrnuje studenty Harvardu, Oxfordu a dalších prestižních univerzit. V roce 1999 založila Nadace OSF obecně prospěšnou organizaci Otevřená společnost, která převzala některé z nadačních programů a dodnes je realizuje s přispěním nejen nadačních, ale i dalších finančních zdrojů. Od roku 2010 také Nadace OSF pořádá soutěž Novinářská cena, která oceňuje kvalitní žurnalistickou práci v České republice.

www.osf.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>