Praguewatch

Praguewatch.cz je internetovým průvodcem po pražských kauzách, sporných případech městského plánování, ohrožených kulturních prostorech, parcích či třeba zahrádkářských koloniích. Je vhledem do nedávné historie a současnosti odvrácené tváře Prahy.


Poskytujeme obyvatelům Prahy, voličům i nevoličům, základní přehled v kauzách týkajících se rozvoje města v nejširším smyslu slova. Podporujeme a propagujeme řadu lokálních i celopražských občanských iniciativ, které se v těchto kauzách angažují. Na webu také zpřístupňujeme výběr důležitých a aktuálních informací z úředních desek. Pořádáme interaktivní vycházky po kauzách, přednášky a happeningy.
V současnosti realizujeme cyklus přednášek, workshopů a diskusí o otázkách rozvoje města Lidová škola urbanismu. Ve spolupráci s dalšími neziskovými organizacemi jsme založili Pražský urbanistický kroužek (PUK). Společně se zasazujeme o větší otevřenost a srozumitelnost územního plánování v Praze a o zapojování veřejnosti do tohoto procesu. Plníme jak roli „hlídacího psa“ (monitoring procesu Metropolotního plánu), tak roli odborných konzultantů pro zapojená sdružení a předkladatelů konstruktivních připomínek pořizovateli územního plánu.

www.praguewatch.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>