Žít Brno

Žír Brno je iniciativa několika rozčarovaných občanů Brna v čele s Matějem Hollanem, kteří se rozhodli proti nesmyslnosti magistrátu bojovat humorem a recesí. Podnětem k jejich vzniku byl záměr Brna vytvořit si vlastní „city identity“ a „verbální priority“, jehož výsledkem byl slogan Žít Brno a další nesmyslná hesla údajně vystihující charakter Brna (Bezpečí, Rozvoj, Nápaditost, Otevřenost).

Naštěstí si město zapomnělo koupit doménu zitbrno.cz a vznik současné nejpopulárnější brněnské webové stránky byl na světě. Matěj Hollan, který zanevřel na klasickou cestu partajní politiky, tvrdí, že cesta humoru a recese je mnohem efektivnější. Při besedě v café V lese vyzradil know-how své skupiny: s magistrátem se nedá rozumnou cestou domluvit, našim cílem se proto stalo zaměstnávat svou aktivitou magistrát natolik, aby stihl napáchat co nejméně škody.

Přejmenovali proto Brno na Krno, chystají oslavy sta let plánování odsunu nádraží a upozorňují na podivné praktiky radních a primátora samotného . To vše cestou recese a mystifikace, která je sice „vlhká, úzká, trnitá“, ale o to účinnější.

Článek z Respektu: Kdo tady žere děti/ročník XXIII/ 3.-9.9.

1. část, 2.část

www.zitbrno.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>