Café Sladkovský

Café Sladkovský se drápe na vršovický kavárenský Olymp

Karel Sladkovský byl mladočech, aktivista Českého národního obrození, výborný řečník odsouzený k trestu smrti (později omilostněný) a je též postavou úzce spjatou s maturitními zkouškami. Ovšem Café Sladkovský můžete navštívit, i když jste staročech, aktivní jste pouze z donucení a o trestu smrti jste slyšeli pouze v souvislosti s týpkem, který zabil manželku Polanského.

Ne vždy musí zeleno – červená kombinace evokovat Vánoce. V Café Sladkovský, uprostřed starých Vršovic na Praze 10, zvolili majitelé pravě tuto barevnou kombinaci a zdá se, že neudělali chybu. Kavárna vsadila na osvědčený český trend obstarožně působícího nábytku a domácí atmosféru a ejhle, úspěch se dostavil v podobě nalákané (povětšinou intelektuálně zaměřené) mládeže, která sem chodí na pivko, kávičku nebo ochutnat výbornou kuchyni.

Bonusem bývají nejrůznější hudební a kulturně – vzdělávací akce (např. opakující se hostování talentované slovenské šansoniérky a muzikálové herečky Zdenky Trvalcové a kapely Voilà, přednášky o současném umění, častým tématem jsou pak večery zaměřené na videoart a v neposlední řadě je v aktivitách kolem Sladkovského cítit jakýsi pražský a zejména pak vršovický patriotismus (zapojení se do akce „Zažít město jinak“ či do svatojánského průvodu Gröbovkou).

Web: www.cafesladkovsky.cz

Text převzat z http://www.freshflesh.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>