Divadlo MANA

Vršovické divadlo MANA má pro svá představení k dispozici velký divadelní sál (původní kapacita 295 sedících diváků + dva balkóny, prostor pro orchestr, propadliště a technické zázemí). Ten prochází generální rekonstrukce a v současné podobě již slouží jako prostor „site specific“. Záměrem provozovatelů divadelní činnosti je nabízet divákům pravidelná představení v pracovním týdnu pro dospělé (zpravidla úterý od 19.30 hod.), o nedělích dětská představení (od 17 hod.) formou pohádek a písničkových pořadů. Součástí činnosti Divadla MANA jsou také kurzy herecké a dramatické tvorby pro děti.

Jaké jsou naše plány v nadcházející sezóně?

V produkci Vršovického divadla MANA bude jako školní, ale i jako večerní představení uváděno drama ostravského autora Tomáše Vůjtka S nadějí i bez ní, které je autentickou reflexí politických procesů 50. let. V hlavních rolí se představí Daniela Kolářová s Jiřím Lábusem.

Režijně inscenaci vede Hana Burešová – držitelka několika cen Alfréda Radoka.

V září vystoupí Zora Jandová jako Edith Piaf ve hře slovenského autora Lubomíra Feldeka Smrt v růžovém.

Budou pokračovat pravidelná dětská představení – kromě jiných u nás opakovaně vystupují již řadu let Buchty a loutky.

Rádi bychom také připomenuli v tomto roce 120. výročí trvání ochotnického divadelního spolku Bozděch – určitě si to vzhledem k své spjatosti s touto scénou páni a dámy z Bozděcha zaslouží!

Kdo máte rádi detektivky, přijďte na Agathu Christie a její Past na myši, kterou v našem divadle uvádí další amatérský soubor Divadlo OKKO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>