Galerie MU

Koncept MU vznikl spontánně, z potřeby spojit lidi z různých oborů a vytvořit místo přátelské tvůrčí spolupráce, showroomu a galerie, kterých je v Praze zatím jen málo.

Galerie MU v Krymské

Absolventka AVU a známá výtvarnice Lucie JinDrák Skřivánková se spojila se slovinskou scénografkou a módní návrhářkou Marjetkou Kürner Kalous, která v Praze vystudovala DAMU, a společně vytvořily kreativní prostor, který nabízí širokou škálu akcí a aktivit. Chystají se tu výstavy českých i zahraničních umělců a umělecké workshopy pro všechny věkové kategorie. Návštěvníci se mohou naučit jak recyklovat a redesignovat oděvy a nábytek. MU respektuje přírodu a nechce vytvářet stále nové věci, ale taky oživovat věci staré. V Mu je vše na prodej.

Vše , co tam bylo vyrobeno a slouží Mu, může po Vaší návštěvě sloužit Vám nebo Vašim přátelům. Od pečlivě vybraných retro hrníčků přes květiny, šaty, skříně, šperky či nápady. Mu nechce věci hromadit a vlastnit.

Název je odvozen od dávno zaniklého kontinentu. MU je plné záhad a nemá žádné pravidla. Všechno se dá v MU uskutečnit, pokud tomu člověk věří. MU využívá vše, co už na Zemi vzniklo. Hraje si s proudem věcí, někde ho zadrží a někde zase pustí.

Přehled akcí najdete zde.

Web: mukoncept.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>