Pevnost – znakování

Pevnost – České centrum znakového jazyka, o. s.

Organizace Pevnost – České centrum znakového jazyka, o. s. (dále jen „Pevnost“) vznikla 25. května 2000 za účelem šíření informací o rozvíjející se komunitě Neslyšících, jejich jazyku a kultuře.

Zakladateli Pevnosti jsou Neslyšící a jejich slyšící přátelé, kteří podporují snahu některých členů komunity zlepšit úroveň informovanosti o problematice Neslyšících, zejména pak o jazykových problémech. Důvodem, vedle již tak velkého počtu organizací a spolků neslyšících byla snaha vytvořit takovou organizaci, jež vznikne na popud Neslyšících a jež bude Neslyšícími řízena jak programově, tak organizačně. Neslyšící tedy v Pevnosti sami rozhodují o svých záležitostech a sami seznamují slyšící zájemce se svým jazykem a kulturou.

Pevnost spolupracuje s mnoha dalšími organizacemi, školami a institucemi, které se zabývají otázkami, které se týkají Neslyšících a českého znakového jazyka. V roce 2002 se Pevnost stala členem Asociace organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel.

V únoru se budou konat další intenzivní kurzy znakového jazyka.

Termín: 4.-7.2. 2013

Více informací: http://www.pevnost.com/aktuality.html

Institut Neslyšících pro specializované vzdělávání, o. s.
Organizace Institut Neslyšících pro specializované vzdělávání, o. s. (dále jen „Institut“) vznikla v srpnu 2007 za podpory spřízněné organizace
Pevnost – České centrum znakového jazyka, o. s. (dále jen „Pevnost“).

Pevnost vznikla v roce 2000 za účelem šíření informací o rozvíjející se komunitě Neslyšících, jejich jazyku a kultuře. Zakladateli Pevnosti jsou Neslyšící a jejich slyšící přátelé, kteří podporují snahu některých členů komunity zlepšit úroveň informovanosti o problematice Neslyšících, zejména pak o problémech jazykových. Důvodem, proč vedle relativně velkého množství organizací a spolků neslyšících vznikla Pevnost, byla snaha vytvořit takovou organizaci, jež vznikne na popud Neslyšících a jež bude Neslyšícími řízena jak programově, tak organizačně. Neslyšící tedy v Pevnosti sami rozhodují o svých záležitostech a sami seznamují slyšící zájemce se svým jazykem a kulturou.

Od počátku své činnosti se Pevnost zabývala zejména pořádáním kurzů českého znakového jazyka pro širokou veřejnost, protože v té době žádné kvalitní kurzy v České republice neexistovaly.

Po sedmi letech se situace v této oblasti změnila. Díky nabytým zkušenostem jsme si uvědomili, že kromě obecných kurzů českého znakového jazyka, je potřeba zaměřit se také na zdokonalení specializovaného vzdělávání odborníků, kteří přicházejí do kontaktu s neslyšícími lidmi v různých oborech.

Pevnost se tedy nadále rozhodla zaměřit se na volnočasové vzdělávací a osvětové aktivity určené široké veřejnosti.

Oproti tomu Institut se zaměřuje na specializované vzdělávání odborné veřejnosti.

Již v prvních letech fungování Institutu se podařilo rozšířit nabídku specializovaných kurzů a pozitivně tak ovlivňovat danou oblast.

20. 10. 2012 se v prostorách radnice Prahy 10 konala konference neslyšících: V radnicnim sale

Více informací na pevnost.com,

Pevnost – České centrum znakového jazyka, o. s.
Záběhlická 1728/75, 106 00 Praha 10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>