ČSOP

01/14 ZO ČSOP „Natura, quo vadis?“ je základní organizací celostátního Českého svazu ochránců přírody, tj. největší nevladní organizace sdružující dobrovolné i profesionální . Naše organizace byla založena v roce 1980 a v roce 1989 v ní byl založen turistický oddíl Mladých ochránců přírody Ginkgo celoročně fungující do dnes. Od roku 2004 jsme provozovateli místního EkoCentra v Domě, které pravidelně pořádá osvětově-vzdělávací akce pro veřejnost a školy. Podílíme se též na praktické ochraně a údržbě chráněných i dalších přírodních lokalit na území celého hl. m. Prahy.

V posledních letech se nám daří postupné rozšiřování našeho působení o další aktivity jako například budování a obnova naučných stezek, pořádání dobrovolnických brigád a akcí firemního dobrovolnictví a v poslední řadě též rozšíření o environmentální poradenství v rámci Ekoporadny Praha 10, která je součástí konsorcia pražských Ekoporaden.

Mezi současné hlavní cíle naší organizace patří další rozšiřování provozu EkoCentra a dále pak zkvalitňování praktické ochranářské činnosti. Prioritou našich aktivit pak dlouhodobě zůstává působení na děti a mládež prostřednictvím environmentální výchovy a osvěty a podpora rozvoje komunitního života v naší městské části v rámci projektu „Moje Malešice – Naše Malešice“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>