Koalice Trojmezí

Koalice občanských sdružení Trojmezí vznikla jako reakce na usnesení č. 157 MČ Praha 10 ze dne 25.2.2009 „Podnět městské části Praha 10 na změnu Územního plánu sídelního útvaru hl. m. Prahy Trojmezí“, na jehož základě bylo území Trojmezí zařazeno do „Seznamu celoměstsky významných změn Územního plánu sídelního útvaru hl.m.Prahy, pořizovaných v samostatném režimu pořizování“, kterou zastupitelé Magistrátu hl.m.Prahy odsouhlasili 26.3.2009.


Občanská sdružení chtějí v nově založené koalici společně navázat na vlnu zájmu o tuto kauzu, kterou vyvolala petice „Za zelené Trojmezí“, která vznikla právě jako reakce na podnět MČ Prahy 10 k pořízení změny územního plánu na tuto lokalitu.
Záměr zastavět většinu tohoto území zvedl obrovskou vlnu nesouhlasu místních lidí.

Petici během 11 dní podepsalo 13 tisíc občanů, ještě další asi tři tisícovky petici podpořily elektronicky.
Členem této koalice je v současné době 8 občanských sdruženích nebo sdružení vlastníků, která zastupují občany v těchto městských částech:

         • Praha 10 – Záběhlice
         • Praha 11 – Chodovec, Kulatý Chodovec, Chodov
         • Praha 15 – Hostivař
         • Praha 4 – Spořilov

Dalšími členy koalice jsou různé přírodovědné spolky a sdružení a v neposlední řadě i Zástupce Petičního výboru zelené Trojmezí.

http://trojmezi.info

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>